hatimduasi.com
Hatim Duası

Ana Sayfa | Soru Cevaplar | Yeni Makale Ekle | En Son Yapılan YorumlarKısa Hatim Duası

Kısa Hatim Duası; Yarabbi! Rızai İlahın için okumuş olduğumuz Kuran-ı Kerimi meal kusurlarını kabul eyle. Kusurlarımız varsa meleklerinle tamam eyle. Allah'ım okumuş olduğumuz Kuran-ı Kerim'den hasıl olan sevabı evvelen bizzat, bizzat hulasa-i kainat, başımızın tacı, gönüllerimizin ilacı '' Sen olmasaydın ben bu alemi yaratmazdım'' sözünün muhatabı en büyük insan Muhammed Mustafa (s.a.v) Efendimizin mübarek ruhu Tayyiblerine hediye eyledik haberdar eyle  yarabbi. Sallallhu Aleyi Vessellem.

Allah'ım kafalarımızdan durgunluğu, kalplerimizden yorgunluğu, ruhlarımızdan kırgınlığı kaldır. Allah'ım bizi iki cihanda aziz olanlardan eyle. Verdiğin akıldan, doğru yoldan, kamil imandan, üç öğütten, beş vakitten, altı dosttan ayırma.

Yarabbi, bizin annemizin, babamızın, dedelerimizin, çocuklarımızın, torunlarımızın ve bütün Ümmeti Muhammed'in bilhassa kendi ruhlarımızın makamına hediye eyledik sen kabul eyle Ya Rabbi.

Kısa Hatim Duası

Ya Rabbi, bizim, annemizin, babamızın ve bütün müminlerin günahlarını affeyle. İşlerimize bereket, hastalıklarımıza şifa ihsan eyle. Her türlü kaza ve belalardan muhafaza eyle. Bizleri hak yolundan ayırma.

Allah'ım bizi af eyle, her derdimizi def eyle. Kalbimizi nur eyle, dört ırmaktan içmek nasip eyle. Rızkımızı bol, imanımızı gür ver. Günahlarımızı yoğa say, bilmediğimizi bildir. Kabrimizi nur ve iman ile doldur.

Ey hacetleri yerine getiren, ey duaları kabul buyuran, kendi rahmetinle dualarımızı kabul eyle. Ey merhamet edenlerin en merhametlisi, son nefes dahil, son nefesimize kadar iman üzere bulundur. Allah'ım selamı Peygambere, hamd da Allah'a olsun. Amin.

Yayınlanma Tarihi : 03.1.2014 03:56:31

Kısa Hatim Duası Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

Yorum Yapılmış "Kısa Hatim Duası"

asena bayar

çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

016-9.-04

Kullanıcı oyu: 4,5

aysel

Hatim cok guzel allah razi olsun yazandan

016-7.-12

Kullanıcı oyu: 4,5

Esra

Nasıl niyet edilir? Onuda anlatır mısınız? Hatime başlarken mi hatim bitince mi niyet edilir?

015-6.-11

Kullanıcı oyu: 4,5

irem

ödevim vardı işe yaradı teşekkürler

014-9.-21

Kullanıcı oyu: 4,5
Diğer () yorumu göster

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Kuranı Hatim Etmenin Faziletleri

Hayatımıza anlam katan ve ömrümüzü boşa geçirmediğimizi kanıtlayan ibadetlerden biri de Kur’an hafızlığıdır. Allah’ın kelamını okuyup ezberleyen ve Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (sav) Sünnet-i Seniyyeleri istikametinde ha...

Hatim Duası Nasıl Yapılır

Hatim duası nasıl yapılır, hatim duası Kuran'ı Kerim baştan sona kadar hem dille, hem de kalple okunduktan sonra yapılmalıdır. Kuran'ı anlamak, düşünmek ve hayatımıza uygulamak gerekir. Hatim bittikten sonra, herkes kendi...

Arapça Hatim Duası

Arapça Hatim Duası, Kur'an okumanın bir ibadet olduğu gibi dua da bir ibadettir. Dua da neden ve ne amaçla dua ettiğini, Allah'tan ne istediğini kişinin şuurlu olarak bilmesi gerekir. Ne istediğinin farkında olmadan, dua etmek doğ...

Kısa Hatim Duası

Kısa Hatim Duası; Yarabbi! Rızai İlahın için okumuş olduğumuz Kuran-ı Kerimi meal kusurlarını kabul eyle. Kusurlarımız varsa meleklerinle tamam eyle. Allah'ım okumuş olduğumuz Kuran-ı Kerim'den hasıl olan sevabı evvelen bizzat, bi...

Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

Hatim Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Kasım - 2017