hatimduasi.com
Hatim Duası

Kısa Hatim Duası

Arapça Hatim Duası

Hatim Duası Nasıl Yapılır

Kuranı Hatim Etmenin Faziletleri

Ana Sayfa | Soru Cevaplar | Yeni Makale Ekle | En Son Yapılan Yorumlar | En Çok Tartışılan Konular | En Çok Okunan Yorumlar
Kısa Hatim Duası

Kısa Hatim Duası; Yarabbi! Rızai İlahın için okumuş olduğumuz Kuran-ı Kerimi meal kusurlarını kabul eyle. Kusurlarımız varsa meleklerinle tamam eyle. Allah'ım okumuş olduğumuz Kuran-ı Kerim'den hasıl olan sevabı evvelen bizzat, bizzat hulasa-i kainat, başımızın tacı, gönüllerimizin ilacı '' Sen olmasaydın ben bu alemi yaratmazdım'' sözünün muhatabı en büyük insan Muhammed Mustafa (s.a.v) Efendimizin mübarek ruhu Tayyiblerine hediye eyledik haberdar eyle  yarabbi. Sallallhu Aleyi Vessellem.

Kısa Hatim Duası

Allah'ım kafalarımızdan durgunluğu, kalplerimizden yorgunluğu, ruhlarımızdan kırgınlığı kaldır. Allah'ım bizi iki cihanda aziz olanlardan eyle. Verdiğin akıldan, doğru yoldan, kamil imandan, üç öğütten, beş vakitten, altı dosttan ayırma.

Yarabbi, bizin annemizin, babamızın, dedelerimizin, çocuklarımızın, torunlarımızın ve bütün Ümmeti Muhammed'in bilhassa kendi ruhlarımızın makamına hediye eyledik sen kabul eyle Ya Rabbi. Ya Rabbi, bizim, annemizin, babamızın ve bütün müminlerin günahlarını affeyle. İşlerimize bereket, hastalıklarımıza şifa ihsan eyle. Her türlü kaza ve belalardan muhafaza eyle. Bizleri hak yolundan ayırma.

Allah'ım bizi af eyle, her derdimizi def eyle. Kalbimizi nur eyle, dört ırmaktan içmek nasip eyle. Rızkımızı bol, imanımızı gür ver. Günahlarımızı yoğa say, bilmediğimizi bildir. Kabrimizi nur ve iman ile doldur.

Ey hacetleri yerine getiren, ey duaları kabul buyuran, kendi rahmetinle dualarımızı kabul eyle. Ey merhamet edenlerin en merhametlisi, son nefes dahil, son nefesimize kadar iman üzere bulundur. Allah'ım selamı Peygambere, hamd da Allah'a olsun. Amin.

Yayınlanma Tarihi : 03.01.2014 03:56:31

Yorumları ve Tartışma Forumları
İsminiz :
Yorumunuz :
Yorumunuza gelen cevapları takip etmek istiyorsanız, E - Posta adresinizi girmelisiniz. ( E - Posta Adresiniz Site de Yayınlanmaz)
Güvenlik : Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin

1 Yorum Yapılmış "Kısa Hatim Duası"irem
21.09.2014
ödevim vardı işe yaradı teşekkürler

Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

Hatim Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Ekim - 2014